RUTKOWSKI DESIGN

   Marek Rutkowski to projektant z wieloletnim doświadczeniem, oferujący profesjonalne projekty, nowoczesny design. W 1999 roku obronił dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na wydziale Wzornictwo Przemysłowe.

   Różnorodne obszary działania powodują, że jest projektantem wszechstronnym, posiadającym doświadczenie we współpracy z przemysłem z obszaru produkcji metalowej, drewnianej, tworzyw sztucznych, szkła itp.

   Jego pracownia dysponuje profesjonalnym i parametrycznym oprogramowaniem do projektowania w środowisku CAD 2D/3D. Oferuje wizualizacje, dokumentację techniczną, pliki do sterowania maszyn CNC, współpracę z systemami CAM oraz wsparcie w prototypowaniu.

   Oferta pracowni skierowana jest do firm poszukujących dla swoich produktów nowoczesnych i nieszablonowych rozwiązań. Każdy pomysł, każdy projekt potrzebuje odpowiedzialnego i profesjonalnego przygotowania, aby odpowiadał na potrzeby rynku, aby potrafił konkurować z istniejącymi już na nim produktami. Jest to niezbędne żeby spełnił swoją rolę: aby z nawiązką zwrócił nakłady, w prace produkcyjne i wartość intelektualną, włożone w jego powstanie. Na tym polega rola wzornictwa przemysłowego, designu (czy jak kto woli dizajnu): jest to kluczowy składnik procesu produkcja-konsumpcja. To dwa podstawowe pojęcia, których wzajemne oddziaływanie, równowaga, powinny być podstawowym kryterium w działaniach każdego przedsiębiorcy. Nie ma tu znaczenia wielkość przedsiębiorstwa, jego moce produkcyjne czy wykorzystywane technologie: dążenie do innowacyjności i czerpanie z tego profitów, to podstawowy zysk z inwestowania w odpowiedzialny design. Wartość dodana (w postaci profesjonalnego projektu) powinna w każdym przedsięwzięciu w którym uczestniczymy, oprócz satysfakcji, przynieść każdemu oczekiwane korzyści, przede wszystkim w formie zwiększonych przychodów! Należy o tym pamiętać jako o podstawowym celu naszej działalności.

   Projekt wzorniczy to bardzo złożony proces. A cenne są na równi wszystkie etapy dochodzenia do końcowego punktu projektu, czyli ukończonego produktu. Jakże wielkie jest znaczenie estetyki formy, jej oddziaływanie na funkcje produktu, ich wzajemne relacje, jak będą one kształtowały całe późniejsze „życie” wyrobu. Do tego należy dodać ograniczenia związane z możliwościami produkcyjnymi. Są również sygnały z rynku, analizy handlowe. Jest również ergonomia, z całą masą informacji, które należy dokładnie przeanalizować. To pokazuje szerokie spektrum problemów i wyzwań, z jakimi trzeba się mierzyć w całym procesie projektowym związanym z wzornictwem przemysłowym, wzornictwem użytkowym.

   Produkt, który jest efektem szeroko rozumianego DESIGNU, musi znaleźć swoje miejsce na styku kultury i handlu. Te dwa światy jest wstanie połączyć wyrób oparty na tradycjach rzemiosła, popartych nowoczesną technologią i innowacyjną ideą. Efektem tych działań jest sukces zarówno komercyjny jak i kulturowy. Kluczem do tego jest przemyślane i odpowiedzialne projektowanie wszelkich przedmiotów.

DESIGN jako SYNERGIA:
estetyka – funkcjonalność – technologia – tworzywo
to podstawowe kryteria w pracy projektanta.

Zapraszam do współpracy.

#logo_mr